ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

Dneska je to rok

5 října 2017 Žádné komentáře
bangkok

Dnes je to přesně rok, co jsme se rozloučili s rodinou a přáteli a vydali se do světa. Neměli jsme jasný plán a netušili, co nás čeká.

Naše první kroky směřovaly do Bangkoku. V rušném hlavním městě Thajska jsme strávili pár dní a poté se přesunuli na kouzelný thajský ostrůvek Koh Samet.

6

Byla to taková příjemná jedenáctidenní dovolená, ze které jsme se nevraceli domů.

>> VIDEO z Thajska <<

Kam jsme jeli, když jsme se nevraceli zpět? Mířili jsme snad nejdál od domova, jak jen to je možné – přesně na druhou stranu zeměkoule, na Nový Zéland.

Ještě před odjezdem jsme si zařídili zélandská pracovní víza Working Holiday, abychom mohli u protinožců legálně pracovat. Přestože jsme „promovaní inženýři“ s pracovními zkušenostmi z korporátních firem, na Zélandu jsme to pojali úplně jinak.

DCIM100GOPROG0021546.

Vyzkoušeli jsme si pozice barmana, servírky, zahradníka, pokojské, sběrače ovoce, pomocné síly v kuchyni i baliče jablek. Více o našich pracovních zkušenostech na Zélandu zde.

DCIM100GOPROG0083317.

Také jsme zkusili několik woofingů – (práce 4 hodiny denně za stravu a ubytování), díky čemuž jsme měli příležitost třeba zasadit strom, bydlet přímo na pláži a poznat spoustu skvělých lidí.

DCIM100GOPROG0571471.

Nový Zéland jsme procestovali v podstatě ze severu na jih a viděli zemi pána prstenů na vlastní oči.

1

Plán zněl jasně: navštívit Jižní ostrov a vidět vrcholky nejvyšších hor, vyhlášená jezera a fjordy. Vše jsme zvládli během desetidenního road tripu

DCIM100GOPROG0142862.

>> VIDEO Road trip <<

Přestože má Jižní ostrov svoje kouzlo, nám se nejvíc líbilo na severu Nového Zélandu, kde jsme na pobřeží Tichého oceánu strávili nejvíc času.

DCIM100GOPROG0011909.

Když se v dubnu začalo ochlazovat, protože na jižní polokouli podzim klepal na dveře, přemýšleli jsme co dál. Bylo totiž jen otázkou času, kdy se přesuneme někam do teplých krajů, protože jsme milovníky tepla a sluníčka a chladné počasí nám nedělá dobře.

>> VIDEO léto <<

DCIM100GOPROG0082268.

Koupili jsme si jednosměrnou letenku na Bali a v červnu se vydali vstříc novému dobrodružství – opět bez konkrétního plánu, jen s ubytováním na prvních pár dní s tím, že se uvidí až na místě.

Sedici na utesu

Pro zrovna Bali? Tento překrásný ostrov jsme poprvé navštívili v roce 2014, když jsme sem jeli na třítýdenní dovolenou odpočinout si od pracovních a studijních povinností. Okamžitě jsme si zamilovali místní přátelskou atmosféru, teplé počasí, pláže i přírodu a říkali si, že se na tohle místo musíme jednou vrátit.

IMG-20141221-00143

Když jsme přiletěli na Bali, hlavní náplní našich dní se stalo objíždění celého ostrova a shánění perfektního místa – domu, kde bychom rádi zapustili kořeny.

bali gate

Žádná dovolená to ale ze začátku nebyla, přepadala nás únava i nálady, že to vzdáme a pojedeme domů. Ale to se naštěstí nestalo. Po asi třech týdnech ježdění na skútru křížem krážem jsme našli to, co jsme hledali – naši vilu. Navíc jsme objevili spoustu krásných míst, kam jen tak turista nezabloudí.

chcinabali.cz

Co tedy na Bali děláme? Bydlíme v „našem“ dvoupokojovém domku s bazénem a výhledem na rýžové políčko a poskytujeme ubytování Čechům a Slovákům, kteří míří na nezapomenutelnou dovolenou na Bali. Plníme si tak jeden z našich životních snů.

chcinabali.cz

O naše hosty se staráme jako o přátele, se vším poradíme, pomůžeme a zařídíme. Jedním z našich příjmů je také prodej a výroba náramků z Bali, které prodáváme v Česku.

zaz beads

Děláme, co nás baví a užíváme si každodenního svitu sluníčka a moře. Čím dál víc nám ale začíná chybět rodina, přátelé a evropská kultura. Nedokážeme si představit žít takhle izolovaně od našich blízkých dlouhodobě.

Dům máme pronajatý na rok a pak uvidíme. Nejsme si jistí tím, co bude, na což jsme si za poslední rok celkem zvykli. Pátého října 2016 jsme udělali velký krok mimo komfortní zónu a měli příležitost zažít řadu nevšedních zážitků, které nás posunuly kupředu.

IMG_4908

Těšíme se letos do Čech na Vánoce a jsme zvědaví, s jakými pocity se budeme po Novém roce vracet zpět „domů“ na Bali.

IMG_5106

Dneska jsme moc rádi, že jsme tady a teď a že si nikdy nebudeme moct vyčítat, že chceme žít na Bali, ale nemáme odvahu to zkusit a zjistit, jestli je to naše cesta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.