ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

O nás na Bali

4 červnaec 2017 2 Komentářů
DCIM100GOPROG0283682.

Zdravíme z Bali!

Po osmi měsících strávených na Novém Zélandu, kde jsme pracovali a cestovali, jsme se přesunuli do Indonésie na ostrov Bali. Jsme o 16 tisíc kilometrů blíž domovu a od našich blízkých nás už nedělí časový posun půl dne, ale jsme napřed jen o 6 hodin.

Bali mapa

Co vlastně plánujeme na Bali dělat? Chceme si splnit svůj sen žít v teple u moře a Bali se zdá být ideální destinací, kde bychom si mohli náš dlouholetý sen uskutečnit. Teploty během roku neklesají pod 25°C, o nádherné pláže tu není nouze a ceny jsou relativně příznivé.

DCIM100GOPROGOPR3767.

Zatímco na Zélandu jsme měli pracovní víza a mohli jsme si tak na svoje živobytí a cestování vydělávat třeba jako barman nebo servírka, na Bali legálně pracovat nemůžeme, nehledě na to, že tu jsou strašně nízký mzdy. Co ale dělat můžeme, je práce online, vyrábět náramky nebo si pronajmout dům a poskytovat ubytování turistům.

3

Hlavní náplní našich dní je objíždění celého ostrova a shánění perfektního místa – domu, kde bychom rádi zapustili kořeny. Někdy je to dost únavné, ze skútru nás bolí zadek, jsme celí špinaví z rušné dopravy, máme hlad a je nám teplo. Na druhou stranu ale máme příležitost poznat blíž místní lidi, kulturu a také místa, která jsou téměř nedotčena turismem.

DCIM100GOPROG0333744.

Přepadají nás i chvíle, kdy máme chuť to všechno vzdát, koupit si letenku domů, dát si pořádný jídlo od babičky, napít se s přáteli a „žít normální život“. Na druhou stranu, začátky jsou vždycky těžký a jsou o to těžší, když se jedná o tak obří krok mimo komfortní zónu, jako je rozhodnutí přestěhovat se k rovníku. Navíc jsme tu teprve 14 dní, to je ještě krátká doba. Stále věříme!

5

Jak už jsme avizovali na Facebooku, druhý den na Bali se nám z ničeho nic rozbil MacBook, jediný počítač, který s sebou máme. Zavezli jsme ho do autorizovaného servisu, kde nám řekli, že oprava by stála skoro dvacet tisíc. Díky, nashle.

Macbook

Počítač jsme dovezli do neznačkového Apple servisu, kde to opravdu jako v servisu nevypadalo a navíc nám tam řekli, ať přijedeme za týden, že mají kvůli svátkům zavřeno. Během několika dní se ale MacBook sám od sebe zprovoznil! Pořád se ale nekontrolovatelně vypínal a tak jsme čekali, až otevřou servis. Po dvou dnech zjistili, že byla chyba jen v teplotním senzoru, počítač nám v pořádku vrátili a dokonce ani za opravu nic nechtěli! Dali jsme jim za to aspoň sto tisíc rupií (cca 170 Kč).

IMG_1963

Na Bali není těžké být milionářem, vzhledem ke kurzu místní měny. Z bankomatu tak běžně vybíráme miliony, v peněžence nosíme statisíce a za jídlo platíme desetitisíce.

8

Stejně jako byl život na Zélandu v mnoha směrech úplně jiný, než v Čechách, tak o Bali to platí dvojnásob. Brzy sepíšu článek o tom, co nás na Bali nejvíc šokuje (to můžu prozradit hned – jednoznačně místní doprava), co se nám na Bali líbí a nelíbí, kde prozatím bydlíme, jak se stravujeme a jaká zajímavá místa jsme už stihli navštívit.

DCIM100GOPROG0273650.Náramky z Bali

 • ZazWorld
  karel

  Jak je to na Bali s cenama? Good luck s vasim planem! 🙂

  • ZazWorld
   Z&Z world

   Ahoj, v průměru je to na Bali podobně drahý jako v ČR. Něco tu je levnější, jako třeba indonéské jídlo ve warungu (občerstvení u silnice za 25 – 40 Kč), benzín (17 kč/l), cigarety (krabička Mallboro za 35 Kč) a naopak něco je dražší, hlavně alkohol a v obchodě většina potravin, na které jsme z Čech zvyklí. Nejobyčejnější ubytování se studenou vodou za 200 Kč/noc, ale jsou tu hotely i za tisíce za noc. Jestli tě zajímá něco konkrétního, rádi zodpovíme. Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.