ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

O 3 roky později

15 dubna 2021 Žádné komentáře
zapad_slunce_tenerife

Je to neuvěřitelné, ale od našeho posledního článku na blogu uběhly už celé tři roky. Stalo se toho spousta, ale uteklo to jako nic.

Tenerife_s_nositkem

Nejaktivnější jsme tady na blogu byli během našeho osmiměsíčního dobrodružství na Novém Zélandu a první měsíce života na Bali. Poté jsme se částečně přesunuli na sociální sítě a článků postupně ubývalo.

Ráda bych navázala tam, kde jsme skončili, tedy v květnu 2018. V té době jsme žili na ostrově Bali. Měli jsme tam pronajatý dům s bazénem a výhledem na rýžové políčko, užívali si moře, sluníčka, jezdili na výlety a starali se o náš eshop www.ZAZBEADS.cz.

zazbeads_naramky_Bali

Poslední článek na blogu Dovolená na Bali je plný zážitků a krásných míst, ale mám pocit, že jsme z blogu odešli „bez rozloučení“. Ještě dnes se setkáváme s žádostmi o ubytování na Bali v naší vilce nebo dotazy „Jak to, že už na Bali nejste?“.

No, jak to, že už na Bali nejsme?

lapače_snu_krkonoše

Žít na Bali byl náš splněný sen a první měsíce jsme přes všechny ty pozitiva, která jistě nemusím vyjmenovávat, neviděli žádné důvody, proč bychom se třeba měli vracet do ČR. Postupem času nám však začala chybět rodina a kamarádi, pitná voda z vodovodu a lidi, kteří přemýšlí, fungují a pracují. Balijci jsou sice usměvaví a bezstarostní, ale spolupráce s nimi je velmi náročná. Mají vše neuvěřitelně na háku a jsou to takoví neschopní patláci, kteří mají mnohem více ceremonií než pracovních dní. Naší spokojenosti nijak nepřidávala doutnající sopka Agung, kvůli jejíž aktivitě jsme pocítili zemětřesení a ve vzduchu bylo riziko výbuchu.

Agung_Bali

Ne, že bychom se toho přímo báli, to ne, ale v seznamu plusů a mínusů života na Bali to mezi klady nebylo. Začala nám vadit rušná špinavá doprava, neustále ucpané silnice a v podstatě nemožnost chodit někam pěšky, protože v ulicích chyběly chodníky. A když už někde chodník byl, sloužil spíše jako cesta pro skútry, aby mohli objet kolonu aut. Také nás (hlavně mě, protože já působím jako Zbyňkův repelent) obtěžoval všudypřítomný a otravný hmyz. Každý den po celý rok se na Bali stmívá kolem 18. hodiny a nám se postesklo po dlouhých letních večerech a čerstvém netropickém vzduchu. A tak jsme se v srpnu 2018, po více než roce života na Bali, rozhodli vrátit do České republiky. Věděli jsme ale, že Bali neopouštíme nadobro a budeme se tam rádi a pravidelně každý rok vracet.

Bali_plaze_clanek

Zabydleli jsme se v rodném Hradci Králové, zpět do uspěchané Prahy se nám nechtělo. Našli jsme si oba klasické zaměstnání, nadále se věnovali eshopu a užívali všednosti života v ČR. Zatímco dříve nás to táhlo pryč a během studií jsme byli myšlenkami na pláži, cítili jsme, že teď jsme v Čechách, protože chceme, nikoliv proto, že musíme. Velmi brzy jsme však na otravný balijský hmyz zapomněli a začali plánovat cestu na Bali. Vyrazili jsme v dubnu 2019 na tři týdny.

Utes_naramky

S oblibou tuto cestu nazýváme jako „služební cestu“, protože jsme každý den připravovali a fotili novou kolekci náramků, vybírali a objednávali nové lapače snů a ratanové kabelky a byli velmi zaměstnaní. Samozřejmě jsme si našli chvíli i na odpočinek na pláži a tak jsme tuto služebku nakonec zhodnotili jako velmi akční, ale příjemnou dovolenou. A to jsme ještě netušili, že si domů vezeme malý dáreček.

tehotná_naramky

Erik se narodil v únoru 2020 a tak jsme loňskou cestu na Bali odpískali, protože cestovat přes půl světa s tak malým miminkem v době pandemie se nám nechtělo. Letos bychom už rádi vyrazili, ale situace ohledně covidu to bohužel nedovoluje. Bali je pro turisty zavřené a není jednoduché se tam dostat.

Až se Bali zase otevře, rádi vám případně s domluvou ubytování pomůžeme. Přímo v našem domě na Bali to možné není, protože tam už nežijeme, ale umíme zprostředkovat ubytování u sympatického a nečekaně schopného Balijce hovořícího česky. On je taková výjimka potvrzující pravidlo.

MASCA_Tenerife

Ale zpět do současnosti. Nakonec jsme zvolili plán B a vyrazili na Kanárské ostrovy na ostrov Tenerife. Je to zase něco nového, což nás baví a jsme moc rádi za možnost tu být. Člověk si v této době více cení všeho, co dříve bral jako samozřejmost.

Nenazývala bych tuto cestu přímo „služebkou“, ale eshop rozhodně není na druhé koleji, ba naopak. Právě jsme zveřejnili novou kolekci minerálních náramků a lapačů snů, které jsou nafoceny na pobřeží tohoto krásného ostrova.

naramky_nova_kolekce

Všechny novinky naleznete v našem internetovém obchodě ZAZBEADS.CZ, který je plný sluníčka a pozitivní energie od oceánu. Zboží je skladem v ČR a eshop funguje i v době našeho pobytu v zahraničí. Lapače snů a ratanové kabelky jsou ručně vyráběné na ostrově Bali a minerální náramky navrhuji a vyrábím já, přičemž ostrov Bali mi je velkou inspirací.

cerny_lapač_snu

Tímto se s vámi loučíme, když bude co sdílet, rádi se zase někdy ozveme. Buďme na sebe hodní, opatrní a dělejme si radost.

Věříme, že se situace s covidem brzy zlepší. Letos na jaře máme oba třicetiny, tak by bylo super je v květnu, až se vrátíme, oslavit i s našimi blízkými.

ZUZA_narozeniny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.