ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

Bangkok

7 října 2016 Žádné komentáře

#Vedro #Smrad #Buddhové #Tuctuc

bangkok

Do Bangkoku jsme přiletěli ve čtvrtek 6.10. v 7 ráno místního času, pršelo a my byli po dvanáctihodinovém letu z Amsterdamu strašně unavený. Proto jsem víc než kdy jindy ocenila, když se Zbyněk na letišti chopil iniciativy a s mapkou v ruce začal shánět taxíka do místa ubytování. Já se mezitím snažila neusnout ve stoje. Po asi hodinové cestě z letiště nás hostitelka Natty srdečně přivítala v airbnb ubytování Soi Suan Plu (dle googlu Soi Prasat 😀 ). Prospali jsme celý den a z postele nás vyhnal hlavně hlad. Dali jsme si na ulici nudle se zeleninou, což se stalo naším oblíbeným jídlem a dáváme si je od té chvíle po celém Bangkoku k snídani, obědu i večeři.

IMG_20161007_171709

Druhý den jsme si vzali Tuc Tuc taxi a vyrazili na cestu. Chtěli jsme hodit na zastávku lodě, místní městské hromadné dopravy, která by nás popovezla až do pěší dostupnosti chrámu Wat Pho, první plánované památky. Bohužel jsme z lodě špatně vystoupili a ocitli jsme se neznámo kde. Najedli jsme se (nudle se zeleninou, které jsem si omylem ocukrovala) a jeli jsme Tuc Tucem č. 2 k tomu chrámu, který byl plný menších i obrovských zlatých Buddhů a hlavně turistů.

 IMG_20161007_133818

Udělalo se šílený vedro. I mně bylo fakt teplo a to je co říct. Byli jsme vyčerpaný, chtěli jsme si dát něco k pití a lehnout si do parku vedle chrámu. Pouliční prodavač piva nás však nacpal do Tuc Tucu číslo 3, s tím, že nás řidič proveze po dalších místních pamětihodnostech za velmi výhodnou cenu. Relax jsme tedy odložili a chopili se příležitosti poznat další krásy Bangkoku.

IMG_20161007_134448

Po několika zastávkách, kde jsme se mohli pokochat sochama Buddhy nám řidič zastavil u obchodu se saky, že musíme jít dovnitř. Byla tam puštěná klimatizace na asi mínus 5 stupňů, tak jsme se obrátili na patě a šli ven. Na další zastávce (obrovitánská socha Buddhy) na nás už řidič nečekal a my tak aspoň ušetřili za třetího Tuc Tuca. Sedli jsme si na zem a přemýšleli co dál, už jsme byli přebuddhovaný. Přišel k nám řidič Tuc Tucu č. 4 a dal se s námi do řeči. Ptal se jestli je “Sapíněk “ můj manžel a jestli  jsme na svatební cestě 😀 Vysvětlil nám, jak to je s “promo” zastávkami v obchodech se saky. Obchodníci přispívají řidičům Tuc Tuců na pohonnou hmotu za to, že jim tam přivezou zákazníky.

IMG_20161007_162429

Dovezl nás na Golden Mount, odkud je super výhled na celé město. Poté následovala standardní návštěva dalšího Buddhy, kde já už ani nevylejzala z Tuc Tucu a Zbyněk si s řidičem udělal selfíčko.

IMG_20161007_164857

Mezitím mi hlídač parkoviště, který měl starost, jestli nás řidič nenatáhl, objasnil, že zítra je Buddha den. No jsem ráda, že zítra vyrážíme na ostrůvek Koh Samet a Buddha den se nás netýká 😀 Tuc Tuc č. 4 nás vyložil v rušné čtvrti China town, kde jsme si dali nudle a já si tam nakoupila korálky na výrobu náramků 🙂 Chytli jsme si Tuc Tuca č. 5, který nás už zavezl rušným nočním Bangkokem zpět k ubytování.

Během dne jsme si v ulicích města všimli zvláštních transparentů, které vypadají jako volební kampaň. Zbyněk prohlásil, že zde asi také právě probíhají komunální volby jako u nás doma 🙂

IMG_20161007_181414

Bangkok smrdí. Nejrůznější pachy jídla se tu v horkém vlhkém vzduchu mísí se smogem z rušných ulic. Bezesporu je to ale město, které stojí za to navštívit a poznat ho.

 = Galerie =

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.