ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

O mně a Z&Z beads

5 listopadu 2017 3 Komentářů
DCIM100GOPROGOPR2572.

Letní_kolekce_náramky

==  náš E-SHOP z Bali ZAZBEADS.CZ  ==

Já a živit se rukama? Vždy jsem měla nadání především na matematiku a tomu, že jsem chodila na základní škole do kroužku „dovedné ruce“, se mi později všichni smáli. Ne snad ani proto, že bych nebyla kreativní. Naopak, vždy mě bavilo vyrábět a něco tvořit, ale jsem neuvěřitelně nešikovná. Jen od srpna, kdy bydlíme v našem domě na Bali, jsem zvládla rozbít tak 10 skleniček. Naposledy jednu dneska ráno. Možná proto mi rodiče říkávali: „ještě, že nejsi hloupá, protože s tvýma děravýma rukama by ses v životě neuživila“.

Uvod_8

Jít na Vysokou školu ekonomickou bylo po gymnáziu logickým krokem, o jehož správnosti jsem v minulosti nikdy nepochybovala. Během studií jsem pracovala v mezinárodních korporacích a těšila se, až jednou budu patřit mezi členy managementu. Časem jsem však začala přehodnocovat své životní priority a uvědomila si, že bych ráda načerpala i další životní zkušenosti.

DCIM100GOPROGOPR2226.

Studia mě sice nenaplňovala tak, jako dříve, ale díky podpoře rodičů a vnitřnímu pocitu, že bych zklamala sama sebe, kdybych to vzdala, jsem úspěšně složila všechny státní zkoušky a stala se inženýrkou ekonomie.

foto promoce ořez

Začali jsme se Zbyňkem plánovat odjezd do zahraničí, někam do tepla. Volba padla na Nový Zéland, kam jsme relativně snadno získali roční pracovní víza.

Mt Cook road

Na Zélandu mají roční období obráceně, tak jsme vyrazili z ČR v říjnu, abychom přiletěli do jara. Užili jsme si báječné léto v nejteplejší části země, v zálivu Bay of Island na pobřeží Tichého oceánu a slavili Vánoce i Silvestra na pláži.

IMG_20161216_142836

Náramky jsem vyráběla už v Čechách, jen tak pro radost, jako dárky pro své blízké. Tento můj koníček mě neopustil ani ve světě. Cestou na Zéland jsme se zastavili v Thajsku, kde jsem si v Bangkoku nakoupila své první korálky z minerálních kamenů.

korálky do článku

Náramky z těchto materiálů se mi zalíbily natolik, že jsem v jejich výrobě pokračovala i na Zélandu a několik kusů prodala na místních trzích.

Když se začalo u protinožců ochlazovat, koupili jsme si letenky na Bali a v červnu Nový Zéland opustili. Na Bali jsme objevili k pronájmu úplně novou vilku s bazénem a výhledem na rýžové políčko a začali jsme si tu budovat nové „doma“.

3

Volné chvíle jsem si krátila výrobou náramků z minerálních kamenů, které jsem nakoupila přímo tady na Bali. Pár kousků jsem poslala do ČR a k mému překvapení byl o náramky z Bali velký zájem. Vyrábím další a další kolekce a prodávám je v Čechách přes FB stránku Z&Z beads a e-shop WWW.ZAZBEADS.CZ.

IMG_7992

Jak vznikla značka Z&Z beads? Vycházela jsem z názvu „Z&Z“ na Bali (Zuzka & Zbyněk na Bali), „beads“ jsou anglicky korálky. Nově nabízíme krásné ručně vyráběné lapače snů a brzy chystáme další novinku.

Na Vánoce plánujeme jet do Čech. Po dvou letech zažiju zimu a sníh, což bude asi celkem šok. Ale těším se, hlavně na rodinu a přátele, protože po více než roce v zahraničí mi už všichni moc chybí.

IMG_8668

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.