ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

Jak jsme vyzráli nad balijským zlodějem

14 červnaec 2017 3 Komentářů
Bali.

Asi to sami znáte, některé dny jsou dobré a někdy se zase moc nedaří. Už jsme si ale všimli toho, že tady na Bali to platí dvojnásob. Buď máme úplně skvělý den plný nápadů, smíchu, příležitostí anebo den blbec. Tím mám na mysli takový ten den, kdy se zkrátka nedaří vůbec nic.

Dislake

Z pátku čtrnáctého se vyklubal pěkně perný den. Všechno to začalo tím, že jsem se vzbudila s akutním zánětem močového měchýře. Naštěstí mám s sebou na tuto nemoc antibiotika, tak jsem mohla v klidu zůstat v posteli a nemuseli jsme shánět žádného doktora, z čehož mám na Bali lehce smíšené pocity.

Bali-hospital

Po dalších drobných komplikacích jako třeba zjištění, že je naše koupelna plná mravenců, kteří přes noc putovali přes celý pokoj za kokosovým olejem do mojí kosmetické taštičky nebo faktu, že mi přestal fungovat účet na sociální síti, jsme doufali, že to stačí.

Nestačilo. Zbyněk jel v poledne pro jídlo a vrátil se jednak bez jídla, ale hlavně bez svého Iphone. Nevěděl, kde přesně mobil ztratil nebo jestli a kde mu byl ukraden. Díky funkci „najdi svůj Iphone“ se rychle připojil přes počítač ke svému mobilu, zablokoval ho do režimu ztráty a dal ho sledovat na mapě.

Snímek obrazovky 2017-07-14 v 13.29.50

Iphone se na mapě hýbal a jel směrem na jih ostrova. Zkoušeli jsme mu volat i psát, ale marně. Zbyněk neváhal, půjčil si můj telefon, kde také zapnul vyhledávání ztraceného mobilu, nasedl na skútr a jel rušnými balijskými ulicemi za zlodějem. V jedné ruce držel navigaci a druhou řídil. Já jsem zatím vyhladovělá trnula strachy u počítače, kde jsem sledovala, jak se Zbyňkův mobil vzdaluje od místa, kde bydlíme.

Map_Bali

Z mapy jsme vypozorovali, že zloděj asi po hodině cesty zastavil na malinkatém kruhovém objezdu, kde to vypadá takhle.

Snímek obrazovky 2017-07-14 v 17.26.39

Měla jsem z toho nepříjemný pocit, Bali je sice relativně bezpečný ostrov, ale zlí lidé se najdou všude. Zbyněk přijel ke kruhovému objezdu, vešel do místního obchůdku a začal se vyptávat po telefonu. Přítomní Balijci mu buď nerozuměli, nebo nechtěli rozumět a snažili se mu prodat cigarety. Zbyňka napadlo vytočit číslo svého telefonu a v tom uslyšel vyzvánění z venku.

Před obchůdkem stál Balijec asi metr šedesát vysoký, který právě ze svého skútru vykládal zboží a zmateně vyndával zvonící Iphone z kapsy. Zbyněk k němu přiběhl, vytrhl mu mobil z ruky a začal se s ním hádat. Zloděj neuměl anglicky, ale snažil se Zbyňkovi vysvětlit, že mobil je „jeho“ protože ho našel na zemi na druhé straně ostrova. Nalezený telefon zkrátka jen hodil do kapsy a jel dál rozvážet zboží do místních obchůdků. Zbyněk s ním nehodlal vyjednávat, dal mu v přepočtu asi dvě stovky, aby mu zavřel pusu, vzal si svůj Iphone a nasedl na skútr.

IMG_1368

Domů s obědem nakonec dorazil místo v poledne až o čtyři hodiny později a mezitím stihl ztratit a najít telefon a projet půl ostrova. Doufáme, že zítra bude zase ten dobrý den, kdy se všechno daří.

 • ZazWorld
  Anonymní

  TAK nakonec to dopadlo dobře, ty si neumřela hlady a Zbyněk má svůj ztracený telefon

 • ZazWorld
  Anonymní

  a kdy dáte fotky nového domečku??

 • ZazWorld
  J.P. Sedlo

  Máte pravdu… Zlí lidé se najdou všude. Poslední týden navštěvuju Vaše články a sním o tom, jak se jednou za Váma vypravím. Fascinuje mě Vaše živelnost a bezprostřednost. která je ostatně mládí vlastní… Já už své mládí prokoučovala, alesnad si to vynahradím i jako delší dobu zletilá:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.