ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

Výlety po Northlandu

13 února 2017 1 Komentář
DCIM100GOPROG0032027.

Hurá! Konečně se nám oběma po několika týdnech poštěstilo mít dva volné dny a tak jsme se rozhodli jet na výlet na úplný sever severního ostrova. Maják Cape Reigna, který je od našeho městečka Paihia vzdálený přes 200 km a stojí na samém vrcholu výběžku, je dle místních obyvatel posvátné místo, kam se ubírají duše zemřelých.

1zuz

Na tomto kouzelném mysu se Tasmanovo moře, rozkládající se mezi Novým Zélandem a Austrálií, mísí s vlnami Tichého oceánu. Měli jsme pocit, že jsme dorazili na konec světa.

DCIM100GOPROGOPR2191.

Rozhodně je to jedno z nejkrásnějších míst, které jsme kdy v životě viděli.

DCIM100GOPROGOPR2164.

Přímo k majáku vede od parkoviště asi desetiminutová procházka. Celá cesta nabízí dech beroucí výhledy na oceán, moře, útesy a pláže.

4zuz

Další zastávkou byla téměř opuštěná pláž Tapotupotu Bay s jemným světlým pískem a 1,5 m vlnami. Mně se do ledové vody Tichého oceánu moc nechtělo a tak jsem se raději válela na pláži, ale Zbyněk do vln bez rozmyšlení skočil a vylezl z vody úplně nadšený.

DCIM100GOPROGOPR2224.

Poté jsme se přesunuli do Te Paki, na tak zvanou poušť Nového Zélandu. Bohužel jsme s sebou neměli bodysurf a tak jsme nemohli s ostatními nadšenci sjíždět písečné duny, ale příliš nám to nevadilo, protože tuto zkušenost již máme za sebou z Awhitu, kde jsme na písečných dunách blbli v listopadu.

DCIM100GOPROG0092288.

Místo toho jsme si udělali takovou menší „túru“ po poušti, až na místo, kde nebyli žádní další turisti a to byla paráda.

DCIM100GOPROG0072242.

Zážitek z předchozích týdnů, který také stojí za zmínku, je náš výlet na novozélandské trhy do města KeriKeri. Nechystali jsme se však nic nakupovat, jeli jsme prodávat náramky, které vyrábím a také nějaké šperky mojí zélandské kamarádky Margaret.

DCIM100GOPROG0022358.

Na náš další letní výlet jsme se vydali lodí, která vyplouvala z městečka Paihia, kde už tři měsíce žijeme. Paihia je „hlavní město“ Bay of Islands – zálivu s desítkami malých zelených ostrůvků, písečných pláží a útvarem The Hole in The Rock (dírou ve skále) na samém konci.

DCIM100GOPROGOPR2459.

Právě tento zvláštní skalní útvar připomínající z některých úhlů velkého slona se stál hlavním cílem našeho dalšího výletu lodí. Díky klidné hladině oceánu mohla naše loď touto 18 m vysokou bránou ze skály proplout.

11zuz

Celé dopoledne jsme se plavili mezi ostrůvky Bay Of Islands a měli jsme příležitost vidět na vlastní oči, jak uprostřed širého oceánu loví ptáci ryby přímo z vody, viděli jsme několik drobných tučňáků a také velmi zvláštní obří rybu Sunfish neboli Měsíčníka svítivého.

DCIM100GOPROG0032475.

Kolem poledne jsme dorazili na ostrov s legračním názvem Urupukapuka, kde na nás čekal oběd, který byl součástí výletového balíčku. Jednou z možností bylo vrátit se hned po jídle zpět, ale my jsme se rozhodli si výlet prodloužit, strávit odpoledne na ostrově a vrátit se domů pozdější lodí.

DCIM100GOPROGOPR2544.

Kousek od přístavu byla ovčí farma a my jsme se tak stali svědky stříhání oveček.

DCIM100GOPROGOPR2523.

Chvilku poté, zrovna když jsme se rozhodli vydat se na kopec obdivovat vyhlídku na Bay of Islands, vypustili ovečky z ohrady a tak jsme šli na vrchol společně s nimi.

DCIM100GOPROGOPR2582.

Byl asi nejteplejší den z celého léta, takže jsme cestou nahoru málem kolabovali na přehřátí organismu. Stálo to ale za to!

DCIM100GOPROGOPR2588.

Nakonec jsme došli až na přilehlou pláž, kterou jsme měli shodou náhod většinu odpoledne sami pro sebe. Ani nám nevadilo, že je voda studená, protože bylo opravdu vedro.

DCIM100GOPROGOPR2607.

Leželi jsme na pláži a najednou jsme si všimli ve vodě nějakého velkého stínu. Byl to asi 1,5 m velký rejnok, který si plaval těsně u kraje. Zbyněk neváhal, vzal kameru a šel tuto zvláštní parybu zdokumentovat. Rejnokovi se to asi moc nelíbilo a snažil se mu uplavat. Druhý den jsem se na internetu dočetla, že rejnoci mohou být nebezpeční, hlavně pokud k nim člověk míří zezadu jako Zbyněk. Byla jsem zpětně moc ráda, že se rejnok rozhodl vyřešit narušení jeho komfortní zóny únikem, nikoliv útokem.

18

Většinou mají lidé během plavby po Bay of Island šanci vidět delfíny. Jedná se o tak běžný jev, že poskytovatel výletu dokonce garantuje jejich pozorování. My jsme je neviděli, ale moc nám to nevadilo, protože tento zážitek máme v bucket listu už odškrtnutý. Výše zmiňovaná garance pozorování delfínů však spočívá v tom, že jsme dostali voucher a můžeme jet na výlet znovu zdarma. Brzy se na našem blogu tedy s největší pravděpodobností objeví nějaká fotka delfína.

= Galerie =