ZaZ na Bali

Blog o životě na Bali a Novém Zélandu

ZaZ na Bali

EUROTRIP

10 září 2016 Žádné komentáře

Na cestu jsme spolu s kamarádkou Pájou vyrazili ve čtvrtek 10. září 2015 s cílem vyzvednout o dva dny později Zuzku na letišti ve francouzském Toulouse, kam přiletěla po tříměsíčním au pair pobytu na Mallorce.

Naše první zastávka byla, po 9 hodinách jízdy přes ČR, Německo a Francii, ve městě Besançon, který se francouzsky určitě nečte „Besancon“. My ho tak ale amatérsky vesele nazývali, ostatně jako všechny názvy francouzských měst, které jsme míjeli. V ubytování přes Airbnb nás v Besançonu přivítal milý chlápek, se kterým jsme na terase dopili zbytky burčáku. Burčáku, který se nám předtím vylil v autě a tato „vůně“ nám tak zpříjemňovala ujeté kilometry ☺.

IMG_7180

Ráno jsme vyjeli brzy ještě za tmy směr Toulouse, které bylo vzdálené 11h cesty. Nejeli jsme přes dálnice, protože ve Francii jsou drahé a navíc jsme si chtěli užít francouzský venkov plný kruhových objezdů a pasoucích se krav. V Toulouse trávíme další noc a ráno jedeme na letiště pro Zuzku. Ubytovali jsme se v krásném městečku Foix na kraji Pyrenejí u Noémie, Páji kamarádky ze Zélandu. Odtud jsme podnikali dobrodružné výlety po „středověkém“ okolí.

Eurotrip_foix

Dalším cílem byla Barcelona a cestou jsme se ještě spontánně rozhodli navštívit mini stát Andorra, který se nachází na vrcholech Pyrenejí. Letní oblečení měníme ve 2.000 m n. m. za zimní bundy a kocháme se pohledem na mraky, které se rozprostíraly pod námi. Cesta zpět už taková sranda není. Na státní hranici kontrolují doklady a obsah auta. Nebyli jsme si jistí, jestli jsme nenakoupili víc alkoholu, než je na osobu povoleno a jestli jako doklad stačí občanka. Kontrole jsme se však zázrakem vyhnuli a sjíždíme dolů, do Barcelony!

Snídaně ve Francii, oběd v Andoře a večeře v Barceloně!

V Barceloně nás opět vítá letní počasí a náš kamarád Zdenda už nás očekává (jak jinak než s vychlazeným šampaňským, jak je u něho zvykem). Pár dní trávíme v pohodové španělské atmosféře. Nenechali jsme si ujít výhled na celou Barcelonu z hory Tibidabo, kde na nás z ničeho nic „zaútočil“ divočák, který nás tak překvapil, že jsme vyskákali na nejbližší stůl ☺. S Barcelonou jsme se rozloučili a pokračovali přes východní pobřeží Španělska.

IMG_7397

Měli jsme namířeno až na sever poolostrova najít naše ubytování, což nebylo vůbec snadné. Nakonec jsme dorazili na farmu naprosto mimo civilizaci do ručně stavěného domu z hlíny. Zajímavá zkušenost a lepší než spát v autě ☺.

IMG_7451

Poslední velká zastávka cestou zpět nás čekala ve francouzských Alpách v městečku Annency u velkého ledovcového jezera. Naše sympatická hostitelka měla celý byt vyzdobený kresbami, které malovala se svými dětmi. Po dobré večeři a ještě lepším vínu jsme se rozhodli, že společně namalujeme veliký obraz znázorňující oheň, vodu, vzduch a zemi – živly našich znamení zvěrokruhu. Výsledkem byl obraz plný energie, který jsme si poté pověsili na stěnu do pražského bytu a celý rok nám připomínal nejvíc nejlepší Eurotrip ☺.

IMG_7490

Závěrečné neplánované dobrodružství jsme zažili, když jsme v noci cestou zpět trochu zabloudili do Švýcarska. Naštěstí jsme se brzy zorientovali a dojeli přes Německo až domů do Prahy. Za tento den jsme zdolali rekordních 1000 km.


unnamed

Flags

Na další fotky z cesty semůžete podívat ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.